درجه ترموستات یخچال فریزر روی چند باید باشد

دسته: لوازم خانگی تاریخ: 1396-11-13

درجه ترموستات یخچال فریزر روی چند باید باشد / دمای مناسب یخچال و فریزر در زمستان و تابستان

به گزارش گردآوری اطلاعات فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی اریسون: دماي پیشنهادی متخصصان برای یخچال بین 0 تا 4 درجه می باشد و دمای مناسب فریزر بين 16 الي 18 درجه زیر صفر است ، با توجه به اینکه  یخچال ها دارای طبقات مختلفی هستند. طبقات پایین تر مسلما دمای پایین تری را دارند و می توانید از موادی که سریع تر فاسد می شوند یا کیفیت خود را از دست می دهند استفاده کنید که میتوان به موادی از قبیل لبنیات ، گوشت ، ماهی و سایر مواد پروتئینی اشاره کرد. در قسمت بالا میتوان برای نگهداری مربا ، سس ها ، ترشی و شربت ها استفاده کرد. لازم به ذکر است دمای داخل اتاق و سایر محیط منزل در زمستان و تابستان تفاوتی وجود ندارد، زیرا دمای محیط را همیشه با استفاده از لوازم گرمایشی و سرمایشی در حالت ثابت نگه میداریم.

مواد پروتئینی و سایر مواد را سعی کنید در ظروف سر بسته نگهداری کنید که علاوه بر جلوگیری از انتقال باکتری های مواد مختلف به یکدیگر ، از ایجاد بوی نامطبوع نیز جلوگیری کرده اید.

مورد دیگر نظافت یخچال فریزر است که باید بسته به شرایط استفاده در مدت های معینی تمیز شود تا از رشد انواع باکتری ها و قارچ ها جلوگیری به عمل آید، می توانید این عمل را با آب و صابون و فرچه انجام دهید.

حال برای اینکه دقیقا بدانید یخچال فریزر شما در چه درجه ای است میتوانید یک دماسنج را در طبقه وسط قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بررسی کنید و همچنین برای تنظیم دمای یخچال می توانید دماسنج را درون یک لیوان آب قرار داده سپس حدود شش ساعت آن را در یخچال بگذارید و آن را بررسی کرده حال با توجه به استفاده شما دما را پایین یا بالا ببرید و همین عمل را تکرار کرده تا به دمای دلخواه خود برسید. در صورتی که یخچال شما فضای آزاد داشته باشد و معمولا بلا استفاده باشد میتوانید آن قسمت ها را با کارتن یا ظرف های در بسته پر کنید تا هنگام باز و بست شدن در یخچال تبادل سرما و گرما با محیط بیرون کمتر شود همچنین سعی کنید یخچال با وسایل گرمایشی فاصله داشته باشد.

برچسب‎ها: یخچال فریزر

دیدگاه خود را بنویسید

بالا