کولر آبی 5000 امید OB5

محصول جدید

- حجم کولر : 5000

1,480,000 تومان

مدل انتخابی موجود نداریم

کولر آبی 5000 امید OB5

خرید اینترنتی و قیمت کولر آبی 5000 امید مدل OB5 به همراه مشخصات در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی اریسون

کولر آبی 5000 امید OB5

مرور اجمالی

در ایران کولرهای آبی یکی از پرفروش ترین لوازم خانگی به شمار میروند. این کولرها معمولا در شرایط آب و هوایی خشک و رطوبت کمتر از سی درصد به خوبی کار می نمایند. کولر آبی 5000 امید یکی از با کیفیت ترین کولرهای آبی موجود در بازار می باشد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. این محصول توسط شرکت برفاب و به سفارش شرکت امید تولید شده است. بازده خنک کاری کولر آبی امید حدود 75 درصد می باشد که این میزان بازدهی میتواند نسبت به عواملی همچون نوع ساختمان، متراژ ساختمان و ... متغیر باشد. میزان هوادهی این کولر 6600 متر مکعب بر ساعت می باشد. این محصول تک فاز بوده و حداکثر حجم هوایی آن CFM) 3900) در دقیقه است. CFM یا فوت مکعب بر دقیقه یکی از عوامل مهم در انتخاب یک کولر آبی می باشد که میتوان با در نظر گرفتن متراژ ساختمان، فوت مکعب مناسب را پیدا نمود. قدرت موتور این محصول برابر 1/2HP می باشد. توان مصرفی کولر آبی امید 5000 در دور تند و کند به ترتیب 750 و 350 وات بوده و جریان مصرفی آن در دور تند و کند به ترتیب 4 و 2 آمپر است. برق مصرفی این محصول 220 ولت و بسامد آن 50 هرتز می باشد.اقلام همراه این دستگاه شامل کلید، شیر شناور، لوله سرریز و دفترچه راهنما است. از ویژگی های خاص کولر آبی امید میتوان به هوادهی مطلوب کولر به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته ی ساخت قطعات مانند پروانه،راهنمای هوا و ..، سیستم آبرسانی کولر با شیلنگ قابل انعطاف که از ریزش آب و سوختن الکتروموتور جلوگیری میکند، استفاده از ورقهای گالوانیزه در ساخت بدنه ی کولر و پوشش رنگ پودری کوره ای مقاوم به اشعه uv اشاره کرد. پوشالهای این کولر آبی از نوع معمولی/سنتی می باشد و نصب آن به راحتی انجام میپذیرد.

 فرمول محاسبه فضا برای انتخاب یک کولر آبی مناسب

برای این کار به کمی معادلات ریاضی احتیاج داریم. کافیست متراژ ساختمان مورد نظر را بر عدد 0.027 تقسیم نمایید. برای مثال اگر یک خانه ی 90 متری داشته باشید کافیست عدد 90 را تقسیم بر 0.027 تقسیم نموده و حاصل آن را در 2 ضرب نمایید. حاصل این ارقام 6666 میشود بنابراین میتوانید منزلتان را با یک کولر 6000 خنک نمایید. با اینحال این ارقام میتواند با توجه به روحیات و طبع شما (سرمایی یا گرمایی بودن) متغیر باشد. این عدد همچنین به فاکتورهایی همچون ساختار ساختمان،تعداد اتاقها، دور کند-تند کولر و .. نیز بستگی دارد. در نهایت حجم رفت و برگشت هوا مهم تر از شدت باد کولر می باشد.

- برای ساختمانهایی که گرماگیری متوسطی دارند میتوان بر اساس جدول زیر کولر مناسبی با توجه به متراژ ساختمان پیشنهاد داد:

 

دور تند کولرC.F.M

متراژ آپارتمان

2300

30-50

3500

50-65

4900

65-120

7000

120-155

 

 چگونگی نصب کولر آبی امید:

نصب و راه اندازی این محصول می بایست توسط سرویسکاران مجاز انجام شود. از نصب و راه اندازی این محصول در محل هایی که سیستم اتصال زمین وجود ندارد خودداری نمایید. کولر در محل خود می بایست به طور تراز نصب گردد در غیر اینصورت آب به تمامی سطح پوشال نمیرسد و در نتیجه راندمان خنکی دستگاه کاهش می یابد. اگر میخواهید کولر را در ارتفاع نصب نمایید ارتفاع باید به صورتی باشد که دسترسی به کلید و دریچه تنظیم هوا میسر باشد.

 نصب کلید کولر:

همانطور که پیشتر اشاره شد همراه این کولر آبی یک عدد صفحه کلید وجود دارد. ضمایم این صفحه کلید دوعدد پیچ 4/3*4 می باشد.کلید را میتوانید داخل دیوار یا به صورت برجسته نصب نمایید.

 تمیز کردن کولر پس از اتمام فصل گرما

 اگر میخواهید کولر آبی شما برای سالهای متمادی کار نماید بهتر اسن اقدامات ذیل را انجام دهید:

1: فیوز کولر را قطع نمایید.

2: شیر اصلی آب کولر را ببندید.

3: بدنه مشبکها را با کمک دستگیره به طرف بالا و خارج کشیده و آنها را از کولر جدایی نمایید.

4: لوله سرریز را باز نموده و آب تشتک را خارج نمایید.

5: سر شیلنگی پمپ را از از پایه ی پمپ جدا نمایید.

6: پمپ و صافی آن را تمیز نموده و صافی را در جای قرار دهید.

7: پمپ آب را با دقت به کولر وصل نموده سپس سر شلنگی و پمپ را را به پایه ی پمپ متصل کنید.

8: تسمه کولر را به آرامی جدا نموده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. آن را به صورت حلقه شده داخل کولر نگه دارید.

9: از پروانه کولر بازدید نمایید. سطح جانبی پره ها را تمیز نمایید زیرا در بازدهی خنکی کولر و کیفیت آن بسیار موثر می باشند.

10: لوله سر ریز را در جای خود کاملا محکم نمایید.

11: پوشال بدنه مشبک را بردارید.

 بهینه سازی مصرف انرژی برای کولرهای آبی:

- ظرفیت کولر را می بایست متناسب با فضای مورد استفاده و شرایط آب و هوایی انتخاب نمایید.انتخاب کولرهای بزرگتر تنها سبب اتلاف انرژی میگردند.

- چنانچه کانالهای کولر در خارج از ساختمان قرار دارند حتما می بایست آنها را توسط پشم شیشه یا هر عایق دیگری بپوشانید و تا از هدر رفتن سرما توسط تابش خورشید جلوگیری شود.

- مسیر کانال کشی کولرهای آبی حدالامکان باید کوتاه باشد در غیر اینصورت منجر به افت فشار هوا در مسیر کانالها میگردد و جبران آن نیاز به انرژی بیشتر می باشد.

- پوشالهای کولر باید هرساله تعویض گردند. تمیز کردن کولر و رفع اشکالات آن موجب افزایش راندمان کولر میگردد و در مصرف انرژی صرفه جویی می نماید.

- در فصل سرما کولر را نباید با پوشش برزنتی یا نایلون بپوشانید. زیرا هوای گرم داخل منزل باعث پوسیدگی بدنه ی کولر میشود.

- در صورت امکان بهتر است از سیستم سرمایش موضعی استفاده نمایید. یعنی صرفا به بخشهایی از ساختمان هوای خنک برسد که از آنها استفاده میشود. این عمل باعث صرفه جویی در مصرف هزینه میشود و هم به اتاقهای دیگر خنکی بیشتری میرسد.

- از استفاده از وسایل برقی در ساعات اوج مصرف برق (از نیم ساعت قبل از اذان مغرب تا 5/2 ساعت بعد از آن) خودداری نمایید.

- هنگام تعویض پوشالها به انتخاب نوع پوشال و طریق نصب آن توجه نمایید. چنانچه پوشال به بدنه ی مشبک کاملا متصل نباشد یا قسمتی از پوشال خارج از مشبک باشد امکان انتقال آب بر روی قسمتهای متحرک (پولی و تسمه) وجود دارد که منجر به سوختن الکتروموتور میشود.

- از پمپ کولر هرچند وقت یکبار بازدید نمایید. اگر اطراف یا داخل محفظه پمپ پوشال جمع شده باشد آنها را جمع نمایید و محوطه را کاملا تمیز کنید در غیراینصورت میتواند منجر به سوختن پمپ شود.

- کولر آبی 5000 امید دارای شیر شناور می باشد که سطح آب داخل تشتک را ثابت نگه میدارد. بنابراین از ریختن آب به صورت دستی به داخل پوشها جدا خودداری نمایید زیرا احتمال برق گرفتگی و سوختن الکتروموتور وجود دارد.

- زمانی که کولر در حال کار کردن است هرگز دریچه های جانبی را باز ننمایید زیرا احتمال برق گرفتگی وجود دارد.

- در صورت بروز هر یک از موارد زیر به سرویسکاران مجاز مراجعه نمایید:

- بوی سوختگی در دریچه های کولر-صدای غیرعادی پروانه و الکتروموتور- سر ریز شدن آب داخل تشتک بر روی پشت بام- کار نکردن کلید کولر

1398-10-02

مرسی بابت خدمات خوبتان ، کولر را تحویل گرفتم و راضی هستم

نوشتن نقد و نظر

کولر آبی 5000 امید OB5

کولر آبی 5000 امید OB5

- حجم کولر : 5000

ارسال پرسش

نیازی به ثبت نام نیست!

اگر پرسشی در مورد این محصول خاص دارید می توانید از فرم زیر برای ارسال پرسش خود بهره ببرید

(اختیاری)
*(مورد نیاز برای ارسال ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به پرسش شما)

مــحصولات مرتبط